wtorek, 6 października 2015

Dożynkowe wspomnienia


W niedzielę 27.09.2015 r. w Lizac odbyły się coroczne "Dożynki" zorganizowane przez nasze stowarzyszenie. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez Biskupa Montauban Bernarda Ginoux oraz dwóch polskich księży - księdza Piotra Osińskiego oraz księdza Grzegorza Stój.
Po mszy prezes "Polonii 82" Renata Appel-Larnaudie przywitała gości, a więc między innymi Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Lyonie Dariusza Wiśniewskiego, Konsula Honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Tuluzie Antoina Jankowskiego, Mera Lizac Bernarda Garguy oraz wszystkich przybyłych. Następnie rozmowy przeniosły się w okolice stołu z poczęstunkiem, który został zasponsorowany przez Konsulat Generalny RP w Lyonie. Nieco bardziej głodni uczestnicy "Dożynek" mogli skosztować polskiego bigosu (przyrządzonego przez prawdziwego polskiego kucharza), kiełbasek z grilla (szczególne podziękowania dla sklepu polskiego Les Saveurs Polonaises w Castelsarrasin) oraz ciast przygotowanych przez osoby, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę. W międzyczasie w sali obok odbywał się "okrągły stół" z konsulem Wiśniewskim, merem Garguy oraz przedstawicielami naszego stowarzyszenia. Chętni mogli dzięki temu porozmawiać ze wspomnianymi osobami na interesujące ich tematy.
Podczas trwania całej imprezy mogliśmy podziwiać dwie wystawy zaprezentowane przez nasze jakże uzdolnione Rodaczki - Aleksandrę Banasiak (wystawa fotograficzna) oraz Sarę Kubacką (wystawa prac plastycznych).
Kolejnym ważnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowi. Ten rok był rekordowy pod względem ilości i urody wieńców! Warto dodać, że nagrodami były sprzęty gospodarstwa domowego, a jedna z nich została specjalnie ufundowana przez merostwo w Lizac. 
Po emocjach związanych z konkursem nadszedł czas na część rozrywkową. Wszyscy wspaniale bawili się podczas występu naszych dwóch polskich artystów - Bruna Surowiec oraz Mateusza Szafarczyka.
Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę, której słowa stanowią najlepsze podsumowanie całych "Dożynek" - "bo wszyscy Polacy to jedna rodzina".
Jednocześnie pragniemy z całego serca podziękować nie tylko wymienionym powyżej sponsorom, ale również wszystkim, którzy tak bardzo mocno i bezinteresownie włączyły się w przygotowanie tej pięknej imprezy. Poniższa lista, choć z całą pewnością niewyczerpująca, zawiera nazwiska osób (w przypadkowej kolejności), bez których "Dożynki" z całą pewnością nie byłyby tak udane:

Mariusz Błądek - Dziękujemy!
Tadeusz Wąsik - Dziękujemy!
Mariusz Krasoń - Dziękujemy!
Antoni Michno - Dziękujemy!
Arek Stępień - Dziękujemy!
Michał Pawluk - Dziękujemy!
Dawid Madej - Dziękujemy!
Andrzej Poprawa - Dziękujemy!
Renata i Mariusz Haładyj - Dziękujemy!
Tomasz Górecki - Dziękujemy!
Aneta i Piotr Copija - Dziękujemy!
Katarzyna Kopeć-Drobnikowska - Dziękujemy!
Paweł Kopeć - Dziękujemy!
Urszula i Guillaume Teillac - Dziękujemy!
Beata i Jean-Louis Righesso - Dziękujemy!
Kamil Borsuk - Dziękujemy!
Mateusz Szafarczyk - Dziękujemy!
Mateusz Rudnik - Dziękujemy!
Łukasz Slu - Dziękujemy!
Sara Kubacka - Dziękujemy!
Dorota Bakota - Dziękujemy!
Renata Appel-Larnaudie - Dziękujemy!
Antoni Węgielnik - Dziękujemy!
Krzysztof Koralewski - Dziękujemy!
Katarzyna Ślęzak - Dziękujemy!
Agnieszka i Robert Przerwa - Dziękujemy!
Wiesław Markiewicz - Dziękujemy!
Maria Szablewska - Dziękujemy!
Dominik Grudziński - Dziękujemy!
Bartek Marchwiak - Dziękujemy!
Robert Marchwiak - Dziękujemy!
Bartosz Tasiemski - Dziękujemy!
Szymon Grzeskowiak - Dziękujemy!
Krzysztof Serbiak - Dziękujemy!
Bruno Surowiec - Dziękujemy!
Mariusz Tarka - Dziękujemy!
Robert Wolosz - Dziękujemy!
 
Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz