czwartek, 21 kwietnia 2016

Maraton w Montauban

W niedzielę 3.04.2016 r. odbył się maraton w Montauban. Była to już kolejna dziewiąta edycja tych zawodów. Na starcie stanęło łącznie 3617 uczestników biorących udział w czterech konkurencjach tj.:
- bieg główny na 42,2 km, w którym uczestniczyło 400 osób a 350 osobom udało się ukończyć ten dystans
- półmaraton na 21,1 km - 1130 osób próbowało swoich sił w tym biegu z czego 1000 osób przekroczyło linię mety
- konkurencja Relais - wystartowały 72 sztafety 4-osobowe i wszystkie drużyny  ukończyły bieg
- bieg na 10 km, kt
óry cieszył się największą popularnością; wystartowało w nim ponad 1600 osób.
W biegu na 10 km brała udział czwórka naszych zawodników, reprezentująca "Polonię 82":
1. Barbara Górecka - Lipkowska
2. Marcin ślęzak
3. Krzysztof Marszal
4. Dawid Przerwa
     Zawody rozpoczęły się o godzinie 8:30. Pierwsi na trasę wybiegli zawodnicy na 42,2 km. Następnie o godzinie 9:00 wystartowała reszta zawodników
biegnących na 21,1 km, na 10 km i sztafety. Nasza drużyna ubrana w białe koszulki z logo "Polonii 82" oraz własnymi imionami prezentowała się wspaniale.
Polacy razem rozpoczęli bieg, a my przenieśliśmy się na metę aby tam oczekiwać na nich. Prezes "Polonii 82" - Renata Appel-Larnaudie przyniosła flagę Polski. Mogliśmy więc i w ten sposób również zaznaczyć naszą obecność na tej imprezie. Czekaliśmy w skupieniu i z niecierpliwością wypatrywaliśmy naszych zawodników.
Pierwszy na mecie z naszej ekipy zameldował się Marcin z bardzo dobrym czasem 50 minut 28 sekund i uplasował się na 386 miejscu. Gdy zobaczyliśmy Marcina w oddali nasza radość była ogromna. Cieszyliśmy się, że JEST pierwszy Polak!!!
Kolejny na mecie był Krzysztof z czasem 54 minut 2 sekund. Zajął 566 miejsce i znowu emocje sięgają zenitu. JEST drugi Polak!!!
Trzecim z naszych, który przekroczył linię mety był Dawid z czasem 1 godzina 7 minut 21 sekund. Zajął 1378 miejsce i ponownie wielka radość, że udało się, skończył, dobiegł!!!
Nasza jedyna przedstawicielka płci pięknej Barbara niestety z powodu kontuzji, której doznała w trakcie biegu, wycofała się i w tym roku nie ukończyła biegu. Niemniej jednak pragnę zaznaczyć, że Basia rywalizowała w poprzednich edycjach maratonu i z powodzeniem  je  kończyła, dlatego dziękujemy jej za uczestnictwo i determinację jaką wykazuje już od kilku lat.
Podczas całej imprezy grała muzyka, wzdłuż tras występowały zespoły muzyczne i znajdowały się punkty pomocy, które dodatkowo wspomagały biegnących. Przebieg rywalizacji mogliśmy śledzić też na telebimach. Dopisała również pogoda - pięknie świeciło słońce.
W trakcie zawodów podszedł do nas Polak, który uczestniczył w biegu na dystansie 10 km. Cieszył się, że spotkał rodaków i zobaczył biało-czerwoną flagę na mecie.
Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki oraz mogli poczęstować się owocami, ciastkami i napojami.
Służby medyczne były cały czas w pogotowiu i udzielały pomocy osobom mocno wyczerpanym Można było skorzystać z usług masażystów.
Uważam, że całe zawody były bardzo profesjonalnie przygotowane i gorąco namawiam wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej imprezie w przyszłym roku  - odważcie się - najważniejsze wziąć udział i świetnie się bawić.
Na zakończenie jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy zawodnikom za ogromne emocje i super występ a przede wszystkim za reprezentowanie naszych polskich barw.