wtorek, 5 czerwca 2012

Sprawozdanie z „Dnia Dziecka 2012”

3 czerwca 2012 r. o godzinie 15:00 w Salle de Fête w Lizac, odbył się polski „Dzień Dziecka”. Zorganizowany on został przez stowarzyszenie francusko-polskie w departamencie Tarn-et-Garonne „Polonia 82”. Ze względu na zła prognozę pogody i padający deszcz, nasz tradycyjny już polski piknik z okazji „Dnia Dziecka” odbył się w tym roku w sali, która została udostępniona naszemu stowarzyszeniu przez Mera Lizac za darmo.

    Na tegoroczne święto zapisane zostało 40 dzieci. Troje dzieci uczestniczyło bez wcześniejszego zapisania się. Wraz z dorosłymi w imprezie wzięło udział około 120 osób. Podczas imprezy śpiewaliśmy polskie piosenki takie jak „Zuzia”, „Puszek okruszek” czy „Kulfon”; bawiliśmy się w polskie zabawy np. „Stary niedźwiedź”, „Koń” itp. Zorganizowany został również konkurs piosenki, zawody sportowe, oraz wybory miss i mistera śpiewu, zręczności, grzeczności, uśmiechu i wielu innych kategorii, tak aby każde dziecko zdobyło jakiś tytuł i nagrodę. Dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego w Lyonie mogliśmy skorzystać z usług Abracada'parc, które wypożyczyło nam dwie olbrzymie pompowane zabawki, jak również wręczyć dzieciom upominki w postaci książek polskich pisarzy i poetów.
    W tym roku, na szczególną uwagę zasługuje większe zaangażowanie rodziców w zabawyi animacje. Przygotowali oni też liczne przysmaki na wspólny podwieczorek. Jesteśmy również bardzo wdzięczni wszystkim członkom stowarzyszenia, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowania (Katarzyna Kopeć, Barbara i Tomasz Góreccy, Kamila i Krzysztof Koralewscy, Katarzyna i Marcin Ślęzak, Paweł Kopeć, Państwo Haładyj, Arkadiusz Stępień, Joanna Ogorzałek, Wiesław Gajkowski).
    Podczas imprezy mogliśmy ogłosić nasze przyszłe projekty: „Dożynki 2012”, spotkanie z przedstawicielami ZUS-u, „Mikołajki”, dyżury polonijne i kursy językowe. Rozdaliśmy również liczne egzemplarze „Niezbędnika Polaka we Francji”.
    Z całą satysfakcją możemy uznać „Dzień Dziecka 2012” za udany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz