środa, 15 kwietnia 2015

"Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Montauban

We wtorek wieczorem, w kinie Cap'Cinéma Le Paris w Montauban odbyła się projekcja polskiego filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Przed pokazem nasze stowarzyszenie zorganizowało mały poczęstunek, podczas którego można było spróbować m.in. wyśmienitych polskich wędlin, kanapek, faworków oraz przepysznego makowca. Nie mogło zabraknąć także Żubrówki z sokiem jabłkowym, cynamonem i goździkami. Chwile przed projekcją były również momentem rozmów dotyczących Lecha Wałęsy oraz ówczesnej i aktualnej sytuacji Polski.
Po pokazie trwającym ponad dwie godziny przyszedł czas na dyskusję o filmie i tematach, które porusza. Francuscy widzowie bardzo chętnie zadawali pytania polskiemu politologowi - panu Marcinowi Dyrdze, który dokładnie i rzeczowo wyjaśniał wszystkie interesujące ich kwestie.
Z całą pewnością zarówno film, jak i debata przybliżyły wszystkim widzom jeszcze bardziej postać Lecha Wałęsy oraz wydarzenia, w których brał udział.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, a w szczególności panu Marcinowi Dyrdze oraz pani Beacie Righesso, która służyła wsparciem językowym i wszystkim tym, którzy swoją pracą przyczynili się do uświetnienia tego wieczoru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz